Szukaj
0
Twój schowek jest pusty
0
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » MIPS ?
  • glue-u

MIPS ?

Data dodania: 16-09-2022
MIPS (Multidirectional Impact Protection System) to nic innego jak wielokierunkowy system ochrony mózgu, który ma na celu rozproszyć siłę w chwili wypadku. System ten naśladuje naturalne zachowanie ciała, a dokładniej tego jak jest chroniony mózg. Dodatkowa warstwa przymocowana na elastycznych zaczepach oddziela skorupę kasku od części odpowiedzialnych za trzymanie go na głowie.
Technologia MIPS została tak opracowana, aby była dopasowana do każdego kasku. MIPS nie wpływa na wygodę, wentylację oraz komfort, natomiast zwiększa poziom bezpieczeństwa.
System MIPS działa wielokierunkowo. W skrócie polega to na odizolowaniu jednej warstwy kasku, która przylega do głowy od przeciążeń i możliwych ruchów skorupy
w trakcie wypadku. W ten sposób część głowy podczas upadku nie zostanie odsłonięta.

W momencie, kiedy dochodzi do uderzenia o coś twardego, MIPS powoduje kilkumilimetrowy poślizg, co jednocześnie  zmniejsza siłę, jaka jest kierowana podczas uderzenia na głowę.
Technologia MIPS składa się z trzech elementów:
  • wykładziny EPS,
  • wykładziny o niskim współczynniku tarcia,
  • elastomerowego systemu mocowania pomiędzy nimi.
W sytuacji narażenia na działanie sił obrotowych, zapewniają możliwość niezależnego poruszania się EPS wokół głowicy. MIPS to swojego rodzaju wkładka, która zawsze pozostaje w tym samym miejscu, chroniąc głowę. 
alt
Zastanawiasz się nad kupnem kasku? Warto przemyśleć zakup modelu wyposażonego w system MIPS. Jego istotną zaletą, jest zwiększony poziom ochrony. Dodatkowo jest osiągalna dla każdego, ponieważ jest coraz powszechniej dostępna.  To, czy dany produkt go posiada, można sprawdzić na dwa sposoby: na kasku znajduje się żółte logo, które informuje kupującego, że dany kask posiada system MIPS lub zajrzeć we wewnątrz kasku.


 
Jesteśmy z Wami w stałym kontakcie :
tel. kom.: 573 377 098
email:  kontakt@arcus-konie.pl


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu