Szukaj
0
Twój schowek jest pusty
0
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Pielęgnacja siodeł i akcesoriów CWD
  • KASK

Pielęgnacja siodeł i akcesoriów CWD

Data dodania: 30-06-2022
CWD PIELĘGNACJA SIODEŁ I AKCESORIÓW CWD
 
 I Przed pierwszym użyciem.
 
Każda skóra przed pierwszym użyciem musi zostać odpowiednio zabezpieczona – w przypadku siodeł pierwsza konserwacja odbywa się jeszcze w fabryce CWD. Drugą zalecamy przed pierwszym użyciem: ponowne naoliwienie skóry i pozostawienie jej do wyschnięcia.  Uważaj na ryzyko zabrudzenia białych ubrań podczas pierwszych użyć. Akcesoria CWD nie są zakonserwowane, dlatego pamiętaj, aby przed pierwszym użyciem dokładnie natłuścić. W tym celu, bardzo dokładnie nasmaruj produkt olejem i pozostaw do wyschnięcia – jeżeli to możliwe to nawet na 24h. Zalecamy uczynić to po przymiarce na konia, gdyż sprzęt zakonserwowany nie podlega wymianie ani zwrotowi. Pamiętaj! Naturalna skóra ciemnieje po użyciu środków konserwujących.

II Pielęgnacja na co dzień.
 
Aby zapewnić skórze wysoką elastyczność, wydajność i wytrzymałość niezbędna jest regularna pielęgnacja. Zabiegi pielęgnacyjne powinny być dostosowane do użytkowania oraz pory roku. Aby zachować długowieczność swojego sprzętu, systematycznie stosuj mydło glicerynowe, a 1-2 razy w miesiącu balsam pielęgnacyjny.
 
III Przydatne wskazówki.

 
Latem częściej używaj balsamu – wysokie temperatury sprzyjają szybszemu wysychaniu skóry. Zimą przechowuj sprzęt w suchym i przewiewnym miejscu – wilgoć nie sprzyja kondycji skóry. Unikaj środków pielęgnacyjnych zawierających rozpuszczalniki – mogą odbarwić siodło i wysuszać włókna skóry. Nie smaruj siodła, które wcześniej nie zostało wyczyszczone – zanieczyszczenia mogą porysować powierzchnię skóry.
 
IV Rekomendowane środki pielęgnacyjne :
 
altaltalt

 
Mydło do skór BE02C
Smar do skór BE03C
Zestaw pielęgnacyjny BE06

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu